Bikini – Így ápolhatod az anyagot és lesz sok-sok évig új hatása
Megosztás 
Vagyonokat költünk szezon előtt és közben is fürdőruháinkra.
A legújabb fürdőruha trend ugyan mindig picit változik a korábbiakhoz képest, de a fő irányvonalak megmaradnak. Ezért mindig jól jöhet a régi fürdőruha is, ami újszerű maradhat, ha megfelelően ápoljuk a különleges, rugalmas anyagot.
Van kedvenc fürdőruhád?
A tökéletes fürdőruhát megtalálni, de ha sikerült, akkor örök darab lehet. De csak akkor, ha kellő odafigyeléssel tisztítjuk és tároljuk.
A fürdőruha anyaga úgynevezett microfibra anyag, ami rendkívül rugalmas, hiszen a szövetbe beleszőtték a gumit.
A gumi az, ami kitágulhat, elkezdhet bolyhosodni, és végül az anyag elveszíti rugalmasságát.
A rugalmasságon túl fontos szempont az élénk szín megtartása, hiszen sokat keresgéltünk, mire megtaláltuk azt a mintát, színt, amit szívesen viselünk.
Mivel a fürdőruha extrém környezeti tényezőknek van kitéve, mint a napsugárzás, klóros víz, vagy éppen a sós tenger, és ott vannak még a napozótermékek is.
A következő tippeket érdemes megfogadni, hogy a fürdőruha akár több év elteltével is újszerű maradjon.

- Első használat előtt mossuk ki kézzel, langyos vízben. Sok gyártó a készítés során egészségtelen vegyszereket használ, amire sokan nem is gondolnának.
- Fényvédő termékek! A fényvédő termékek kémiai vegyületei csúnya foltokat hagyhatnak a fürdőruhán, ezért érdemes még a fürdőruha felvétele előtt alaposan bekenni magunkat, megvárni, amíg a napolaj vagy naptej felszívódik bőrünkön, és csak ezután belebújni a fürdőruhába. Napozáskor igyekezzünk elkerülni, hogy a krémek, napolaj a fürdőruhára kerüljön.
- Napozás után a fürdőruhát mielőbb mossuk ki maximum 40 fokos hőmérsékletű vízben mosószerrel. Viszont NE használjunk ÖBLÍTŐSZERT!
- Makacs foltok esetén! Makacs foltok esetén se úgy járjunk el, mintha normál textíliáról lenne szó! Ugyanis a fürdőruhát kézzel dörzsölve, a gumi szövés kinyúlhat, maga az anyag pedig bolyhos lesz. Ezért makacs folt esetén áztassuk be mosószeres vízbe a fürdőruhát egy éjszakára.
- Ne szárítsuk a fürdőruhát napon! Kifakul a színe! Tegyük inkább szárítóra, amire fektetve érdemes ráhelyezni. Szárítógépbe semmi esetre se tegyünk fürdőruhát, ez TABU!
Megosztás
- Rendszeresen megmutatnád írásaidat ebben a témában nagyközönség előtt? Küldj nekünk egy mintát és elérhetőséget.
- Online hirdetnél, de nem tudod hol és hogyan? Vedd fel velünk a kapcsolatot, és küld el weboldaladat!