Olasz vegetáriánus ételek – Lasagne sütőtökkel, spenót túróval
Megosztás 
1 csomag Lasagna tészta
600 g sütőtök (lehet hokkaido tök is)
500 g spenót
200 g túró
10-15 szem dióbél
4-5 szem datolya
Só, bors
fokhagyma vagy hagyma, ha szeretjük
A különleges vegetáriánus ételek mindig felkeltik a kíváncsiságot és természetesen az étvágyat is.
Még azokét is, akik nem vegetáriánusok.
Amikor nincsen ötletünk, mit lehetne készíteni hús nélkül, egyszerű alapanyagokból.
Nos íme egy recept, ami minden elvárásnak megfelel, és még azok is bátran kipróbálhatják elkészíteni, akik esetleg nem tudnak főzni.
A klasszikus olasz lasagne nem feltétlenül kell, hogy húst tartalmazzon, de még paradicsomot sem.
A paradicsom ugyan egészséges, de akinek gyomorsav problémája van, vagy refluxban szenved, nem ajánlott számára.
Elkészítés
Főzzük ki a lasagne tészta lapokat a csomagoláson előírtak szerint.
A sütőtököt mossuk meg, daraboljuk fel és 20 perc alatt közepes lángon süssük meg sütőben.
Amikor langyosra hűlt, kaparjuk ki a húsát, fűszerezzük meg. Aki szereti a foghagymát, most frissen beletörheti, de el is hagyható.
Alternatív megoldásként, vagy csak az íz kavalkád elérése céljából hozzáadhatunk spenótot, dióbelet, datolyát. Ezeket érdemes minél kisebbre törni.
És elkezdhetjük letenni a rétegeket.
Egy sor tészta kerül a kiolajozott vagy kivajazott tepsi aljára, utána következik a sütőtökös keverék, majd megint egy réteg tészta.
Legfelülre jön a túró, amit ha szeretnénk, vagy úgy ítéljük meg, hogy a túró túl száraz, fellazíthatunk tejföllel. A túrót ízesíthetjük szintén sóval.
Végül tegyük be a sütőbe 200 fokon sülni körülbelül 30 percre.
Megosztás
- Rendszeresen megmutatnád írásaidat ebben a témában nagyközönség előtt? Küldj nekünk egy mintát és elérhetőséget.
- Online hirdetnél, de nem tudod hol és hogyan? Vedd fel velünk a kapcsolatot, és küld el weboldaladat!