Korántsem nevezhető a pitypang előkelő növénynek. A legtöbbek számára csak egy haszontalan gyomnövény, pedig sokkal több megbecsülést érdemelne.
Rengeteg vitamin és ásványi anyag található benne, és ezeknek köszönhetően a szárított leveléből forrázat, míg a gyökeréből főzet készíthető. Májbetegség, ízületi panaszok, cukorbetegség, koleszterin problémák, húgyúti megbetegedések esetén kiváló gyógyír lehet. De ezt csak kevesen tudják.
Vagy mégsem?
Láttunk már pitypang krémet?
Ne becsüljük alá, mert a kozmetikai ipar is felhasználja.
Készíthetünk pitypang krémet saját kezűleg is, de csak akkor lesz hatásos, ha tudjuk az apró trükköt.
Nagy beruházásra nem lesz szükségünk, mert pitypang virágra és olíva olajra, illetve natúr krém közegre lesz szükségünk.
A fentebb felsorolt számtalan eseten túl a pitypang hatóanyagai segítenek regenerálni a bőrsejteket, ezért repedezett, kiszárad bőr esetén rendkívül jó, és látványos eredményt érhetünk el rövid időn belül. Hatóanyagi ránctalanítóként is kiválóak.
A pitypang krém készítéséhez először pitypang olajat kell készítenünk.
A pitypang olaj készítéséhez a növény gyönyörű sárga virágait használjuk. A virágokat szárítsuk ki előbb, mert senki nem szeret ragadós, nyúlós növénnyel dolgozni.
Tegyük a virágokat egy éjszakára papírtörlőre, hogy a nedvesség nagy része távozzon.
Légmentesen lezárható üvegbe tegyük bele a virágokat, öntsünk rá olíva olajat, keverjük meg alaposan, majd öntsünk rá kevés forró vizet. Éppen annyit, hogy az üveg megteljen. Zárjuk le az üveget. Hagyjuk körülbelül 8 órán keresztül állni.
Nem érdemes nagy mennyiségekben gondolkodni, hiszen az olajat szeretnénk kinyerni a növényből, és ezt fogjuk hozzákeverni az alapkrémhez (gyógyszertárban kapható), ráadásul a krém 3-4 hétig lesz felhasználható.
Minél tovább áztatjuk az olajos, leforrázott pitypang virágokat, annál több hatóanyag oldódik ki.
Elkészült a pitypang olajunk, amit használhatunk masszázs olajként is. De előbb természetesen szűrjük le a növénymaradványokat.
A leszűrt pitypang olajat hozzákeverhetjük gyógyszertárban kapható teljesen tiszta krémhez, vagy méhviaszhoz is. Aki szeretné, illatossá teheti a krémet pár csepp levendula olajjal.
Amennyiben méhviaszhoz szeretnénk a pitypang olajat hozzákeverni, úgy előbb a méhviaszt fel kell olvasztani meleg vízfürdő felett. Ne tegyük mikrohullámú sütőbe, és ne melegítsük tűzhelyen lábosba téve, mert hatóanyagai a hő hatására károsodnak.
Keverjünk el annyi pitypang olajat a krémben vagy olvasztott méhviaszban, amennyit jónak gondolunk. Az olajat nem tudjuk túladagolni. A krémnek szép sárga színűnek kell lennie.
Tegyük a krémet steril, üvegtégelybe és zárjuk le.
Tároljuk hűvös helyen, így 3-4 hétig is felhasználható.
Érdemes a tégelyt felcímkézni, ás ráírni a készítés dátumát.
Pitypang olajjal készíthetünk pitypangos ajakápolót is. Ebben az esetben méhviaszhoz keverjük a házilag készített pitypang olajat. A méhviaszt felmelegítjük, hozzákeverjük a pitypang olajat, hagyjuk kicsit kihűlni, majd a stiftbe töltjük, ahol a méhviasz újra megdermed. Stiftet drogériában szerezhetünk be.
A pitypang olajos ajakápoló tökéletes kicserepesedett ajkak ápolására.
Mi van a pitypangban? - A nagy pitypang lexikon
- Rendszeresen megmutatnád írásaidat ebben a témában nagyközönség előtt? Küldj nekünk egy mintát és elérhetőséget. Kapcsolat
- Online hirdetnél, de nem tudod hol és hogyan? Vedd fel velünk a kapcsolatot, és küld el weboldaladat! Médiaajánlat