Úgy gondoljuk, hogy a magot elültetve és sikeresen kikeltetve egy két éven belül csodálatos pálmafában gyönyörködhetünk?
Miért kellene megvásárolnunk sok pénzért a pálmafát, ha mi magunk is nevelhetünk fillérekből magról!
Nos, a pálma magok keltetése első sorban azoknak lehet jó választás, akik igazi kertészkedő típusok és szeretnek kísérletezni, van idejük megvárni, míg a magok kikelnek.
Szeretünk magunk ültetni, keltetni és figyelemmel kísérni, hogyan fejlődik a növény?
Akkor biztosan sikerrel fogunk járni, és nyugodtan pár száz forintokért vásárolhatunk pálma magokat.
Különösen tavasszal számtalan kertészeti kiállításon és vásáron lelhetünk gyöngyszemekre, de az interneten is keresgélhetünk.
Ezekről a magokról érdemes tudni, hogy 4-6 hét is eltelhet, mire a mag csírázásnak indul.
Első lépésként áztassuk be a magokat vízbe 1-3 napra, mert a magok annyira kemények, hogy áztatás nélkül nem valószínű, hogy képesek lesznek megrepedni.
Csíráztató közegnek válasszunk kókuszrostot, tőzeget, mely a víz nagy részét magába szíve, ezáltal folyamatosan nedvesen tartja a magot, de a fölösleges vizet átereszti és nagyon laza szerkezetű. Ezt az ültető alapot áztassuk be, majd kézzel nyomjuk ki a fölösleges vizet.
A magoknak nagyon magas páratartalomra és melegre lesz szükségük, ezért tegyük nedves kókuszrostba ágyazva sötét, meleg helyre.
A zacskó nyugodtan zárhat légmentesen, így a magok biztosan nem száradnak ki.
Amikor a magokon megpillantjuk az első gyökér kezdeményeket, ültessük át őket kisméretű edényekbe. Használjunk normál virágföldet.
Már csak várnunk kell, hogy az első levelek megjelenjenek.
Tartsuk a kis pálmákat árnyékos, meleg helyen, és soha ne hagyjuk, hogy a föld kiszáradjon.
- Rendszeresen megmutatnád írásaidat ebben a témában nagyközönség előtt? Küldj nekünk egy mintát és elérhetőséget. Kapcsolat
- Online hirdetnél, de nem tudod hol és hogyan? Vedd fel velünk a kapcsolatot, és küld el weboldaladat! Médiaajánlat