Különleges cserepes növény a kefevirág.
Amennyire egyszerű a gondozása, annyira mutatós ez a piros keféhez hasonlító virágokkal ékeskedő növény.
Gondozása egyszerű, de érdemes megfogadni pár tanácsot, mielőtt beszerezzük.
Amikor megvásároljuk, még virágzik, legszebb állapotát láthatjuk.
A kefevirágot tavasztól őszig kiültethetjük kertünk napos részére, mert akkor fog szép virágokat hozni. De a tűző napsütéstől óvni kell.
A virágzás elmaradásának oka lehet a fényhiány.
Hasonlóan érdemes gondozni, mint a leandert. Levelei és a növény felépítése hasonlít is a leanderéhez vagy a citrusfélékéhez.
Télre azonban legalább 10 fokos, világos helyre lesz szüksége.
Ez a növény megnőhet akár 2 m magasságúra is, tehát vásárlás előtt alaposan gondoljuk át, lesz-e elég helye a növekedéshez.
Már egy év múlva a duplájára nőhet ahhoz képest, amekkoraként megvásároltuk. Minél nagyobb lesz a növény, annál lassabb lesz növekedésének üteme.
Nyári hónapokban igen nagy a vízigénye, és ha nem kap elég vizet, akkor leveleinek vége elkezd megsárgulni. Azonnal láthatjuk, mikor lesz szomjas, mert húsos levelei lekonyulnak.
Téli hónapokban, amikor világos és legalább 10 fokot elérő hőmérsékletű helyre tettük, elég 2 hetente meglocsolni kevés vízzel. Éppen csak annyira, hogy földje ne száradjon ki teljesen. De ügyeljünk, hogy táljában ne álljon a víz.
Téli hónapokban a növény lehullajthatja leveleit, és úgy nézhet ki, mintha elpusztult volna, de a növény él. Tavasszal hozhat elvékonyodott hatásokat, melyeket érdemes visszavágni.
Metszés hatására a növény besűrűsödik, és szép bokorrá fejlődik majd.
Körülbelül május végére várható, hogy a növény intenzív növekedésbe kezdjen.
Ágvégein jelennek meg az első virágkezdemények, melyek elkezdenek megnyúlni.
Körülbelül 10 nap alatt fejlődnek ki a virágok teljesen.
A virágok egyszer csak kinyílnak.
Ekkor lesz a kefevirág igazán látványos.
Virágzó kefevirágot sose ültessünk át.
Kora tavasszal vagy késő ősszel a legalkalmasabb.
Kora tavasszal érdemes a növénynek plusz tápanyagot biztosítani. Ez lehet általános tápoldat.
Egészen kora őszig gyönyörködhetünk virágaiban. A virágok folyamatosan nyílnak, de csak pár napig pompáznak, majd elszáradnak. Ezeket az elszáradt virágokat NE VÁGJUK LE!
Az elszáradt virágok alatt ugyanis újak fejlődnek.
Amennyiben virágzás alatt megmetsszük a kefevirágot, úgy sokat kell várnunk az új virágokra.
Semmi esetre se locsoljuk meg nap közben és különösen ügyeljünk, hogy a növény levelét, virágát ne érje víz. Este azonban a növényt eláztathatjuk, akár a táljában is állhat a víz, amit reggelre teljesen magába szív majd. Tavasztól őszig igen nagy a vízigénye.
Magról szaporítható, de nem igazán érdemes megpróbálkozni a magról szaporítással, mert igen bonyolult, és rettenetesen sok időt vesz igénybe, mire az első növénykezdemények megjelennek.
A virágok alatt fognak magtokban fejlődni a kemény magok. Ezeket a magokat áztathatjuk be vízbe majdnem egy hétre úgy, hogy folyamatosan cseréljük alatta a vizet. Amikor a magok megszívták magukat, akkor elültethetjük földbe, de a cserepet fedjük le és biztosítsunk elég szellőzést és meleget. A fölbe ültetett magokat ne hagyjuk kiszáradni. Ettől kezdve csak várnunk kell, hogy megjelenjenek az első csírák.
Megpróbálkozhatunk friss hajtások gyökereztetésével is. Ez annyit jelent, hogy a friss hajtást levágjuk és vízbe tesszük. Amikor az első gyökérkezdemények (gyökérszálak) megjelennek, akkor elültethetjük földbe. Ekkor is biztosítanunk kell a meleget és a kellő nedvességet.
- Rendszeresen megmutatnád írásaidat ebben a témában nagyközönség előtt? Küldj nekünk egy mintát és elérhetőséget. Kapcsolat
- Online hirdetnél, de nem tudod hol és hogyan? Vedd fel velünk a kapcsolatot, és küld el weboldaladat! Médiaajánlat